Emoce a jiné nesmysly

7. srpna 2015 v 3:47 | Mannaz |  Téma týdne
Emoce.
Jak silné slovo. Jaká síla se v něm ukrývá, a přesto dokáže být prázdné. Jak jen je to možné.


Věřte mi, znám to na vlastní kůži. Prázdné slova a stejně tak city a emoce, jenž se mi dostávali. Pomálu to drásá duši a než zjistíte, která bije je už kolikrát pozdě.
Utéct se dá. Když zjistíte pravdu včas.
Je sice možné, že jsem se zmýlila. Že ty emoce nebyly tak prázdné, jak se mi ještě nedávno zdálo. Jenže co naplat minulost nelze změnit a i kdyby, chtěla bych to? Nepomohla mi tahle zkušenost pokročit v životě dále?
Každý jistě máme vlastní zkušenost. Každý ji přistál jinak. Někdo hůř a někdo lépe.
Kdo může říct, že prázdné emoce jsem jen špatné? Ve zpětném pohledu jsem ráda, že mě ten kluk nechal. Nebyla bych tou, kterou jsem teď. Neposílila by mě ta zkušenost, tak jak se to stalo.
Stejně by nám to nevyšlo, říkám se pořád.
Jenže jedna určitá emoce se mě zmocní, vždy když na něj pomyslím. Je to sice už více jak dva roky co mě nechal přes SMS jako nějaký zbabělec. Vztek mám pořád. Kdysi bych ho políbila, když bych se s ním viděla. Dneska by tomu tak nebylo.
Naproti tomu cítím vděčnost. Že to ukončil on, než bych to jednou udělala já. Nebo než bychom se jeden pro druhého stali nesnesitelní.
Jako moji rodiče.
Zažila jsem snad už každou emoci. A snad žádná nebyla horší ani lepší než jiná. Přesto některou znám lépe, jinou sotva krapet.
Jak se to u vás? Máte pocit, že vám někdy přerostly přes hlavu? Nebo si myslíte, že vám se to stát nemůže?
Každý z nás je jiný. Každý se s tím vyrovnává jinak.
Jen doufám, že mnohem lépe než já tehdy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 myred myred | Web | 11. srpna 2015 v 7:24 | Reagovat

Hezky jsi to popsala. Bohužel, tohle já znám. Taky si občas říkám, že bych ráda změnila minulost, ale nikdo neví, jaká by byla přítomnost. ;) Pokud tě nechal po esemesce, tak je to opravdu zbabělec! :/ Určitě potkáš lepšího. :)

2 Mannaz Wynn Mannaz Wynn | Web | 13. srpna 2015 v 16:13 | Reagovat

[1]:Jsem moc ráda, že se ti to líbilo. Je to pravda, můj bývalý mě přesně takhle nechal napsal mi sms a pak čtyři týdny ticho , jako po výbuchu. Kdysi dávno bych ho objala, když bych ho potkala, ale teď bych mu spíše dala přes úsměv, a to takovou, že by druhou chytl o zem. :-D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama