Prolog

30. května 2015 v 14:37 | Mannaz |  Serena - příběh zabijáka
Zdravím lidičky. Vím moc dlouho jsem se tu neukázala. *(doufám že mě za to nezabijete :D ) Ale tak maturitu mám už za sebou a co je hlavní dala jsem jí. Takže krom brigády, práce na bytě u babi, mám v plánu začít konečně už pořádně psát a taky jsem něco dávat. Ještě jednou se moc omlouvám a tady je malá ochutnávka jednoho dalšího příběhu. Je to sice jen kousek ale tak snad se bude líbil. A kdybyste komentovali byla bych více než ráda, ale nenutím vás :D. PS: lepší obrázek jsem nenašla, přesto budu hledat dál.


Noc byla černá, měsíc ještě nevyšel a nocí se kradla tmavá postava. Nešla po ulici jako lidi pod ní. Postava zahalená do černé temnoty noci přelézala jeden hřeben střechy za druhým. Přeskakovala uličky. Oděná byla do černých kalhot, nohavice byly omotané koženými pruhy, aby látka nadělala co nejméně hluku. Trup a paže byly též jako nohy oděné do černé látky a omotané pruhy, jen přes ně byla ještě jedna vrstva látky, která byla omotaná kolem trupu a hlavy. Jediné, co bylo odhaleno, byly oči.
Avšak již nelezla po střechách, nýbrž čekala, až padne ještě větší tma a muž, který procházel ulicí pod ní, přejde na místo přesně pod místem, kde čekala. Postava šáhla za sebe pro meč připnutý k zádům. Vytáhla jej z pochvy a dbala na to, aby zvuk ocele byl slyšet co nejméně. Muž na ulici si ničeho nevšiml a šel poklidně dál.
Za ním šlo pět mužů, bezpochyby jeho strážci. Když se muž ocitl na místě, kde měl zanedlouho zemřít, postava seskočila ze střechy domu a doskočila na jednoho z jeho strážců. Ten pod tíhou těla a doskoku, klesl na zem a hlavou se bouchl o kamennou dlažbu. Postava nezaváhala ani na vteřinu a vrhla se na zbývající strážce. Brzy nezbyl nikdo, kdo by chránil muže, který hrůzou stál na místě jako přimražený.
Zabiják se k němu otočil a pomalým krokem se k muži přibližoval. Muž strachem klesl na kolena a prosil o slitování. Zabiják došel až k němu a malým nožem, jenž měl u pasu muži, podřízl hrdlo.
Mrtvý muž se svalil na zem a do prachu na ulici se vsakovala jeho krev. Celá tato záležitost trvala jen chvilinku, ale lidé z dalších uliček a domů zaslechli boj. A podívali se, co ho způsobilo.
Černě oděný zabiják se rozhlédl po obyčejných lidech, kteří na něj s hrůzou hleděli. Věděli o nelítostných zabijácích, oděných v černé barvě jako noc a o tom, že jejich meči nikdo neunikne, jakmile se jednou vydá v jejich stopách. Ať jste měli, kolik ochránců jste chtěli, černý stín si vás vždy našel.
Postava začala šplhat po budovách a zmizela na střechách. Její rozkaz byl jasný, zabít onoho muže a toho, kdo by ho chránil. Co se ostatních lidí týkalo, neměla zabít jiné.

Tmavá postava se dál kradla nocí, až dorazila k jedné stáji, kde byl přivázán jen jeden kůň. Byl černý jako noc a jeho postroj též. Postava na něj nasedla a ujížděla ven do černé tmy. Za jejími zády bylo záhy slyšet poplach těch, kteří se rozhodli, že navzdory zabijákovu vražednému umění ho vystopují a zabijí.
Nevěděli však, že zabiják už dávno z města zmizel v černé tmě noci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Limonáda • Blowme.blog.cz Limonáda • Blowme.blog.cz | Web | 30. května 2015 v 14:45 | Reagovat

Tak moc gratuluji k maturitě :-)
Jinak super začátek, už se těším na další díl! :-)

2 Mannaz Wynn Mannaz Wynn | Web | 30. května 2015 v 15:40 | Reagovat

[1]: Děkuju moc. Jsem moc ráda že to mám už konečně ten stres za sebou. A neboj teď se do psaní vrhnu pořádně a nebudu to už flákat s tím, že nemám čas. Ráda bych sem další díl hodila během června.

3 Ladik ruzicka Ladik ruzicka | E-mail | 11. června 2015 v 11:15 | Reagovat

Perfektni pribeh chci vedet jak to pokracuje snad tam brzo das i pokracovani ja tomu rikam tibhej vrah. A lidi ty nebudte tak skoupi na komenty myslim ze takova tvorba stoji za koment navic je to jako motor co tvoritelku laka psat dalsi a dalsi tak nebudte srabici

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama